Home » aktualności » Przystąpiliśmy do projektu Szkoła z klasą 2.0

 
 

Przystąpiliśmy do projektu Szkoła z klasą 2.0

 

O programie

Szkołę tworzą ludzie, którzy na co dzień uczą się w niej i pracują. Bez względu na to jak będzie się ona zmieniać i czy zmiany będą wprowadzane z Waszej inicjatywy, czy też w wyniku czynników zewnętrznych, to właśnie ludzie są najważniejsi. Dlatego warto badać potrzeby wszystkich członków społeczności szkolnej oraz wspólnie planować i wprowadzać rozwiązania, które pomogą ulepszyć funkcjonowanie szkoły. W Szkole z Klasą 2.0 pomożemy Wam to zrobić.

Program Szkoła z Klasą realizowany jest nieprzerwanie od 2002 roku. Jego koncepcja oparta jest na metodzie design thinking (DT), którą zaczerpnęliśmy z biznesu i przenieśliśmy na grunt edukacji. DT pomaga budować innowacyjne rozwiązania w oparciu o oczekiwania i faktyczne potrzeby.

Szkołom, które zgłoszą się do programu, proponujemy wsparcie w przejściu przez wymagający proces wprowadzania zmian – od budowania interdyscyplinarnego zespołu, przez badanie potrzeb i oczekiwań szkolnej społeczności, po tworzenie nowych rozwiązań i ich udoskonalanie. Za wartość uważamy nie tylko efekt końcowy całorocznej pracy, ale każdy element procesu, który placówce udało się przeprowadzić kreatywnie, innowacyjnie i świadomie.

Będziemy pracować pod hasłem Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo!. Niezmiennie jest to zachęta dla wszystkich członków społeczności szkolnej do włączenia się w działania. Chcemy jednak podkreślić, że nowy rok szkolny i edycja programu to nowe otwarcie, nowe wyzwania, praca w nowych zespołach i z nową energią. Wierzymy, że każdy uczestnik dopisze własną interpretację tego, co kryje się dla niego za tymi słowami. Nie tylko nauczyciel, ale również uczeń. Bo zależy nam, żebyście na każdym etapie działań włączali dzieci i młodzież. Oddawali im głos i współodpowiedzialność za szkołę.

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://szkolazklasa20.pl/

 

 

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Zapytanie Ofertowe

Zapytanie Ofertowe

formularz cenowy olej 2023 umowa na olej 2023

 
Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

Zarządzenie w sprawie dziennej stawki żywieniowej

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Spotkanie z policją

Spotkanie z policją

„Odpowiedzialność karna nieletnich” – to temat spotkania klasy szóstej z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Dzielnicowy,...

 
Konkurs „Wiedza o zawodach rzemieślniczych”

Konkurs „Wiedza o zawodach rzemieślniczych”

Sukces ucznia klasy ósmej Szymona Osewskiego, który zajął drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie „Wiedza o zawodach rzemieślniczych”. Uroczyste...

 

 
MIKOŁAJKI W KLASIE I

MIKOŁAJKI W KLASIE I

6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.  

 
 
 
Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube