Home » aktualności » Dzień Ziemi

 
 

Dzień Ziemi

 

22 kwietnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, w naszej szkole obchodziliśmy to święto 20 kwietnia 2011 r.

W tym roku podczas Święta Ziemi na naszych uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Na pierwszych lekcjach starsi uczniowie prowadzili zajęcia na temat ekologii w młodszych klasach. Ciekawe zagadki, quizy i konkursy sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem czekały na kolejną lekcję.

Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie swoją prelekcję  z okazji Dnia Ziemi wygłosiła Pani Katarzyna Łukowska – pracownik Wigierskiego Parku Narodowego. W tym czasie na holu trwały przygotowania do kiermaszu przygotowanych przez uczniów smakołyków.

Po prelekcji uczniowie wyciągnęli swoje oszczędności i zaczęło się wielkie kupowanie. Na kiermaszu można było kupić włoską pizze, francuskie tosty i ślimaczki z dżemem, babcine gofry oraz wielkanocną babę, a także napić się lemoniady.

Dziewczyny z IIIG przygotowały nawet stoisko, gdzie malowały młodszym kolegom i koleżankom twarze – oczywiście królowały motywy ekologiczne.

Kiedy wszyscy napełnili swoje brzuszki smakołykami przyszedł czas żeby troszkę popracować. Uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki, duże worki na śmieci i ogromny zapał uczniowie pod opieką nauczycieli ruszyli na sprzątanie okolicy. Maluszki z „zerówki” zadbały o czystość terenów wokół szkoły, a starsze dzieci ruszyły w stronę schroniska PTTK oraz plaży przy Muzeum Wigier. Natomiast chłopcy z klasy VI Szkoły Podstawowej i klas I-III Gimnazjum pod opieką pracowników WPN sadzili drzewka.

Po wyczerpującym i bardzo pracowitym dniu każdy z chęcią zjadł upieczoną na ognisku kiełbaskę.

 

[cincopa AEHAFk6IVZak]

 

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Zarządzenie Dyrektora odnośnie zawieszenia zajęć w Punkcie Przedszkolnym

Zarządzenie Dyrektora odnośnie zawieszenia zajęć w Punkcie Przedszkolnym

 

Świetlica – informacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku informuje, że świetlica szkolna jest czynna do godziny 16.30.

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Zajęcia edukacyjne „Płazy”

Zajęcia edukacyjne „Płazy”

Dnia 16 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracownika Wigierskego Parku Narodowego – Panią Joannę...

 
Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

W konkursie recytatorskim „Wolność kocham i rozumiem” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Zespołu Placówek Oświatowych...

 
Bogactwa naturalne Polski

Bogactwa naturalne Polski

Na dzisiejszych zajęciach w ramach edukacji przyrodniczej klasa druga miała gościa. Pan Ernest Ładocha – nauczyciel geografii opowiadał uczniom o bogactwach...

 
II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

W dniu 06.11.2021 roku w Białobrzegach odbył się II Memoriał im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym. W kategorii klas I-III: II miejsce zajęła Weronika Andruszkiewicz. W...

 
 
 
Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube