Home » aktualności » Wycieczka do Krakowa

 
 

Wycieczka do Krakowa

 

9 czerwca 2022r. uczniowie klas VII I VIII pod opieką Rafała Tomaszewskiego i Eweliny Przekopskiej wyruszyli pociągiem na pięciodniową wycieczkę do Krakowa.
Program wycieczki był napięty. W piątek spacerowaliśmy po zabytkowym Wawelu, zeszliśmy do podziemia zamku i podziwialiśmy Smoczą Jamę. Tego dnia wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy również Muzeum Książąt Czartoryskich. W tym miejscu duże wrażenie na młodzieży zrobił słynny portret Leonarda da Vinci pt. „Dama z gronostajem”. Tuż obok odwiedziliśmy Galerię sztuki starożytnej.
W sobotę podziwialiśmy fantastyczne Muzeum Podziemia Rynku Głównego, gdzie wyruszyliśmy w podróż w przeszłość i poczuliśmy atmosferę panującą w średniowiecznym Krakowie. Młodzież mogła obejrzeć również Prywatne Apartamenty Królewskie na Wawelu oraz podziwiać panoramę miasta na Kopcu Kościuszki.
Niedzielę rozpoczęliśmy Mszą Świętą w języku łacińskim w Kościele Mariackim. Tuż obok zwiedzaliśmy Sukiennice, następnie wyruszyliśmy w długi spacer w stronę Kazimierza, zwiedzając przy tym Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Klasztor Paulinów, Bazylikę Bożego Ciała oraz Starą Synagogę na Kazimierzu.
W czasie wolnym młodzież mogła spacerować po Starym Mięście, kupić sobie pamiątki, oglądać ulicznych artystów oraz wysłuchać słynnego hejnału.
Wycieczka dała nam wiele radości i zastrzyk wiedzy. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski.

f f f f f f f

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.docx (1) (3)

 
Dentobus

Dentobus

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Konkurs Ortograficzny

Konkurs Ortograficzny

24 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak odbył się VII Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. Do bardzo...

 
W zaciszu wigierskiego wzgórza…

W zaciszu wigierskiego wzgórza…

„Apteka i zdrowie w życiu kamedułów” oraz „Suwalszczyzna i kameduli u początku” to dwa tematy warsztatów, w których 25 listopada 2022...

 
II Grand Prix Województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym

II Grand Prix Województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym

Kolejne sukcesy naszych tenisistów! W minioną niedzielę najmłodsi tenisiści z naszej szkoły wzięli udział w II Grand Prix Województwa Podlaskiego skrzatów...

 
Wyjazd na Litwę

Wyjazd na Litwę

18 listopada 2022 r. w ramach projektu pn. „Współpraca Litwy i Polski w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promowania rozwoju turystyki” z...

 
 
 
Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube