Home » aktualności » Zajęcia w bibliotece i wizyta w Muzeum Okręgowym

 
 

Zajęcia w bibliotece i wizyta w Muzeum Okręgowym

 

Uczniowie z klasy VI i VIII, pod opieką nauczycielek języka polskiego p. Bożeny Omiljanowicz i p. Elżbiety Albowicz, uczestniczyli w niecodziennej lekcji językoznawstwa: „Rzućmy okiem na frazeologizmy”. Podczas zajęć w Bibliotece Publicznej w Suwałkach młodzież dowiedziała się jakie związki frazeologiczne istnieją w języku polskim i utrwaliła je w trakcie wykonywania ćwiczeń i biorąc udział w zabawach.

Uczniowie tego dnia odwiedzili również Muzeum Okręgowe w Suwałkach gdzie zwiedzili bardzo ciekawe wystawy:

Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży. Ekspozycja stanowi podróż przez kilkanaście tysięcy lat, które upłynęły od czasu, gdy lodową pustynię na naszych ziemiach zastąpiła tundra, nadająca się do zamieszkania przez zwierzęta i ludzi, poprzez pojawienie się niezwykle interesującej i bogatej kultury Bałtów Zachodnich w epoce żelaza, do schyłku wczesnego średniowiecza, gdy plemię Jaćwingów uległo brutalnemu podbojowi krzyżackiemu. W wędrówce przez dzieje towarzyszy widzom suwalski poszukiwacz przygód i badacz lokalnych dziejów, którego postać jest kompilacją sylwetek kilku dziewiętnastowiecznych starożytników oraz żyjących w dwudziestym stuleciu krajoznawców, archeologów i historyków. Jego ducha, a także pamiątki po nim można odnaleźć w kilku miejscach na wystawie.

Na dziejowym trakcie.  Wystawa stanowi opowieść o dziejach regionu, miasta oraz związanych z ich historią wydarzeń i ludzi. Ma charakter wielowątkowy i ukazuje różne aspekty dziejów regionu: wielowyznaniowość i wielokulturowość mieszkańców, ich aktywność na polu społecznym, gospodarczym, kulturalnym, oświatowym, życie codzienne, działalność niepodległościową oraz obecność wojska w życiu miasta.

Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915

 

 

 

 

 

 

 

 

opisy wystaw: Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Ruszają zajęcia „SZKOŁY DLA RODZICÓW”

Ruszają zajęcia „SZKOŁY DLA RODZICÓW”

Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia w ramach programu „Szkoła dla rodziców”, które odbędą się 25 października 2019 roku (piątek) od...

 
Protokół z rozeznania rynku 3/2019

Protokół z rozeznania rynku 3/2019

PROTOKÓŁ z przeprowadzonego rozeznania rynku ZAPYTANIE OFERTOWE 3/2019 protokół z rozeznania rynku

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

III miejsce drużynowe w Gminnych Biegach Przełajowych

III miejsce drużynowe w Gminnych Biegach Przełajowych

Nasza drużyna lekkoatletów pod opieka Pana Ernesta Ładochy zdobyła III miejsce w XIV Gminnych Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Suwałki. Prawie...

 
Rozwijamy piłkarskie talenty

Rozwijamy piłkarskie talenty

W ramach realizacji projektu „Piłkarskie talenty wśród uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Suwałki – promocja sportu z AP Wigry Suwałki” ...

 
Konferencja prasowa z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły

Konferencja prasowa z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły

14 października w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się nietypowa konferencja prasowa z udziałem emerytów Szkoły Podstawowej im. Marii...

 
Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i pracowników oświaty

Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i pracowników oświaty

Podczas Gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej za wyróżniającą pracę w poprzednim roku szkolnym uhonorowani zostali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Nagrodę...

 
 
 
Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube