Home » aktualności » Uroczystość 18 maja 2011

 
 

Uroczystość 18 maja 2011

 

Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w Starym Folwarku i ustanowienia sztandaru Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku

Dzień 18 maja 2011 roku był dniem bardzo szczególnym w historii naszej szkoły, miejscowości i środowiska lokalnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, którą koncelebrował J. E. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej. W liturgii czynny udział brała cała społeczność szkolna – Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, a także Wójt Gminy Suwałki Tadeusz Chołko. Podczas mszy nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru.

Druga część uroczystości odbyła się na placu przy szkole. Każdy z przybyłych przy wejściu otrzymał okolicznościowy znaczek z wizerunkiem patronki szkoły. Pani dyrektor mgr Bożena Omiljanowicz jako gospodarz w imieniu całej społeczności szkolnej powitała zaproszonych gości. Przemówienia oraz wbijanie symbolicznych gwoździ były przeplatane częścią artystyczna przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Starym Folwarku. Kiedy wszystkie gwoździe w drzewcu zostały przybite nastąpiła uroczysta chwila przekazania sztandaru społeczności szkolnej oraz ślubowanie na sztandar.

Następnie poczet sztandarowy, a za nim goście przeszli do szkoły, gdzie nastąpiło poświęcenie kamiennej tablicy upamiętniającej patronkę Marię Konopnicką. Na koniec pani Dyrektor podziękowała za przybycie i zaprosiła zgromadzonych do zwiedzenia szkoły.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie tak ważnej dla naszej szkoły uroczystości. Rodzicom, pracownikom, nauczycielom, a także osobom z lokalnej społeczności, którzy poświęcili swój czas i z oddaniem pracowali na wspólny sukces.

[nggallery id=12]

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Uwaga – Dentobus

Ze względu na konieczność umówienia dentobusu prosimy o dostarczenie kart do jutra ( środa 01.12.2021r. ) do sekretariatu szkoły. Karty zostały rozesłane...

 
Zarządzenie Dyrektora odnośnie zawieszenia zajęć w Punkcie Przedszkolnym

Zarządzenie Dyrektora odnośnie zawieszenia zajęć w Punkcie Przedszkolnym

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Zajęcia edukacyjne „Płazy”

Zajęcia edukacyjne „Płazy”

Dnia 16 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracownika Wigierskego Parku Narodowego – Panią Joannę...

 
Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

W konkursie recytatorskim „Wolność kocham i rozumiem” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Zespołu Placówek Oświatowych...

 
Bogactwa naturalne Polski

Bogactwa naturalne Polski

Na dzisiejszych zajęciach w ramach edukacji przyrodniczej klasa druga miała gościa. Pan Ernest Ładocha – nauczyciel geografii opowiadał uczniom o bogactwach...

 
II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

W dniu 06.11.2021 roku w Białobrzegach odbył się II Memoriał im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym. W kategorii klas I-III: II miejsce zajęła Weronika Andruszkiewicz. W...

 
 
 
Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube