Home » aktualności » Koniec stresu dla trzecioklasistów

 
 

Koniec stresu dla trzecioklasistów

 

W dniach 12-14 kwietnia 2011 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbywały się egzaminy gimnazjalne. Każdy uczeń starał się jak mógł, bo wyniki egzaminu liczą się przy naborze do szkół średnich.

Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z częścią humanistyczną, którą w tym roku zdominowały zadania z historii. Myślą przewodnią był patriotyzm. Młodzież musiała odpowiedzieć na 20 pytań, dotyczących m.in. fragmentu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Pieśni legionów polskich we Włoszech” oraz przeanalizować definicje patriotyzmu. Trzecioklasiści musieli wykazać się wiedzą o Kościuszce, Dąbrowskim i Piłsudskim oraz napisać, jak po wyborze na papieża Karol Wojtyła pozostał Polakiem.

Pisali też rozprawkę „Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i pokoju. Podaj trzy argumenty: z literatury, historii i własnej obserwacji” oraz podanie do dyrektora szkoły w sprawie dofinansowania szkolnego muzeum regionalizmu.

Według zdających test był bardzo trudny i wymagał dużej wiedzy historycznej.

Drugiego dnia o godzinie 9:00 zaczął się test z części matematyczno-przyrodniczej, obejmujący swym zakresem wiedzę z przedmiotów ścisłych.

Pytania o matematyczne procenty, chemiczne roztwory czy podział Polski na województwa – to tylko mały fragment tego, nad czym główkowali gimnazjaliści podczas środowego testu. Niektóre pytania były podchwytliwe – trzeba było na przykład porównać oferty różnych operatorów. Ale jak ktoś nie zauważył, że abonament jest taki sam, całe zadanie na nic.

Druga część egzaminów w odczuciu uczniów nie sprawiła im tak wielkiej trudności jak pierwsza.

Ostatnim był egzamin z języka angielskiego pisany trzeciego dnia. Część ze słuchania na języku angielskim była zdaniem trzecioklasistów bardzo łatwa. Gwiazdą części z języka angielskiego egzaminu gimnazjalnego 2011 był zespół Green Day. Pojawił się tekst o nich, na podstawie którego trzeba było odpowiedzieć na kilka pytań.

Była to już ostatnia część sprawdzająca wiedzę gimnazjalistów. Teraz mogą odetchnąć z ulgą i czekać na wyniki.
Pod uwagę będą brane jedynie punkty z humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego. Maksymalnie uczeń może uzyskać ich 100 (po 50 z każdej części). Kolejnych 100 może skompletować za osiągnięcia szkolne, m.in. oceny. Wyniki egzaminu – 15 czerwca.
[cincopa A4KAEhKJrnKa]

Tags: , , , , , , ,

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

Świetlica – informacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku informuje, że świetlica szkolna jest czynna do godziny 16.30.

 

Możliwość wykupienia gorącego posiłku

Szkoła Podstawowa  im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku informuje, że jest możliwość wykupienia obiadów od dostawcy dowożącego posiłki do Punktu Przedszkolnego...

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

Konkurs Recytatorski „Wolność kocham i rozumiem”

W konkursie recytatorskim „Wolność kocham i rozumiem” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku oraz Zespołu Placówek Oświatowych...

 
Bogactwa naturalne Polski

Bogactwa naturalne Polski

Na dzisiejszych zajęciach w ramach edukacji przyrodniczej klasa druga miała gościa. Pan Ernest Ładocha – nauczyciel geografii opowiadał uczniom o bogactwach...

 
II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

II Memoriału im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym

W dniu 06.11.2021 roku w Białobrzegach odbył się II Memoriał im. Waldemara Borysa w tenisie stołowym. W kategorii klas I-III: II miejsce zajęła Weronika Andruszkiewicz. W...

 
II Grand Prix Województwa Podlaskiego Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym

II Grand Prix Województwa Podlaskiego Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym

Dnia 14.11.2021 roku nasi tenisiści wraz z Panią Pauliną Remiszko wyjechali na II Grand Prix Województwa Podlaskiego Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym,...

 
 
 
Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube