Home » aktualności » Sprzątanie świata

 
 

Sprzątanie świata

 
ks. Tadeusz z klasą IV i V

sprzątanie świata

Jak wiadomo nasza szkoła leży na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie nasi uczniowie biorą udział w wielu przedsięwzięciach związanych z ochroną środowiska. Dlatego 17 września jak co roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Starym Folwarku uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”.

Każdej klasie został przydzielony inny teren w pobliżu szkoły i o godzinie 9.00 wszyscy ruszyli do pracy. Dbając o bezpieczeństwo, uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wigierski Park Narodowy. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Uwieńczeniem akcji było ognisko przy szkole – każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i zregenerować siły po pracowitym dniu. Efektem akcji były worki pełne śmieci złożone w punktach wyznaczonych przez pracowników WPN.

Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Ogłoszenia »

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

 

 
ZAPYTANIE OFERTOWE

ZAPYTANIE OFERTOWE

formularz ofertowy 2022 wzór umowy dostawy

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Dnia 7 grudnia dzieci z klasy III z wychowawczynią Justyną Korenkiewicz uczestniczyły w świątecznych warsztatach plastycznych, które odbyły się w Suwalskim...

 
Mikołajki w klasie III

Mikołajki w klasie III

Mikołaj zawitał i do nas, wszyscy otrzymaliśmy słodycze i piękne breloczki. Bardzo dziękujemy za upominki.  

 
Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

 
#ratownicyczytelnictwa

#ratownicyczytelnictwa

W ramach akcji Ratownicy czytelnictwa klasa druga podjęła odważne wyzwanie. Uczniowie mieli za zadanie przez 21 dni czytać głośno przez co najmniej 10 minut...

 
 
 
Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube