Zespół Szkół w Starym Folwarku

„Kochaj swój dom, twoich braci, dzieje i pieśni i kwiaty tej ziemi…”

Wierzę, że oswojeni z tymi słowami, wychowankowie szkoły w Starym Folwarku, bez problemu odczytają w dorosłym życiu wartość klasycznych haseł ze sztandarów „Bóg, Honor i Ojczyzna”

Nie osiąga się sukcesów, nie buduje się dobrych relacji międzyludzkich, nie utrwala tradycji bez korzeni – czyli bez miłości do rodzinnego domu, wiary, rodziny, historii czy przyrody. Nasza szkoła takim właśnie wartościom hołduje. W erze lotów w kosmos, globalizacji, Internetu, otwarcia granic i całej różnorodności współczesnego świata młodemu człowiekowi bardzo trudno jest odnaleźć właściwą drogę, dlatego trzeba ogromnego, mądrego wsparcia rodziny, dobrej edukacji i chociaż to niemodne – wzorców, by wędrowanie ku dorosłości i w dorosłość było sukcesem a nie serią życiowych porażek. Mam głębokie przekonanie,że nasze sztandarowe przesłanie pomoże w osiągnięciu tych celów.

mgr Bożena Omiljanowicz

Zespołu Szkół w Starym Folwarku