Home » aktualności » Zajęcia przyrodnicze w WPN

 
 

Zajęcia przyrodnicze w WPN

 

02 października 2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez panią Joannę Adamczewską- pracownika Wigierskiego Parku Narodowego. Głównym tematem zajęć było poznanie budowy mikroskopu, nauka mikroskopowania oraz samodzielne wykonywanie preparatów. Na początku uczniowie rozwiązywali quiz tematycznie związanym z wystawą znajdującą się w siedzibie WPN. Nie było łatwo, ale z pomocą pospieszyła pani Kasia Łukowska, która poprowadziła tę część zajęć. Oczywiście za poprawne rozwiązanie quizu były nagrody. Następnie pani Joanna Adamczewska zapoznała uczniów z budową mikroskopu i zademonstrowała jak należy poprawnie obserwować preparaty. W dalszej części zajęć uczniowie mikroskopowali oraz samodzielnie wykonywali preparaty np. oglądali swój włos pod mikroskopem. Ostatnim punktem zajęć był spacer nad Suchar, gdzie pani Joanna opowiedziała uczniom o organizmach żyjących w otoczeniu tego niezwykłego jeziora. Wyjazd był bardzo udany, wzbogacił wiedzę uczniów oraz wyposażył w nowe umiejętności.

 

 

Zajęcia przyrodnicze w WPN

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ogłoszenia »

Plan zajęć w II semestrze roku szkolnego 2017/2018

Plan zajęć w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 – kliknij tutaj.

 

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Suwałki

Poniżej znajdują się dwa dokumenty dotyczące terminów rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Suwałki: Terminy przeprowadzania postępowania...

 
 

Znajdź nas

Wydarzenia: »

Plan zajęć w II semestrze roku szkolnego 2017/2018

Plan zajęć w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 – kliknij tutaj.

 

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Suwałki

Poniżej znajdują się dwa dokumenty dotyczące terminów rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli na terenie Gminy Suwałki: Terminy przeprowadzania postępowania...

 
Ferie zimowe 2018

Ferie zimowe 2018

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do skorzystania z atrakcji w czasie ferii zimowych. Harmonogram zajęć w tabelce. Do zobaczenia!

 
Do szopy, hej pasterze…

Do szopy, hej pasterze…

W przededniu ferii świątecznych młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i koledzy mogli obejrzeć...

 
 
 
Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube