Home » aktualności » Profilaktyka w naszej szkole

Profilaktyka w naszej szkole

Od listopada w naszej szkole wdrożono program profilaktyki palenia tytoniu (w klasach I-III „Nie pal przy mnie proszę” w kl. IV – VI, I-III G ” Znajdź właściwe rozwiązanie”)

Głównym celem zajęć było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu oraz zapobieganie palenia wśród uczniów starszych klas.

W związku z realizacją programu wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące profilaktyki palenia tytoniu, a uczniowie przygotowali gazetkę szkolną nt. szkodliwości palenia. Rodzice otrzymali ulotki.

Podczas światowego dnia bez papierosa każda klasa stworzyła plakat zachęcający do rzucenia palenia. Plakaty zostały później rozwieszone w całej szkole.

Post a Comment